Скопјанка била истепана од сопругот и од нејзиниот свекор

Од:

МВР извести дека ноќеска во СВР Скопје, 42-годишна жена пријавила дека во домот на подрачјето на Бутел била физички нападната од нејзиниот сопруг Ф.Ч. и од нејзиниот свекор Ј.Ч., при што сопругот употребил и тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Скопјанец ја истепал сопругата и неговата малолетна ќерка, па искршил дел покуќнината

Поведена постапка за загрозување на сигурноста во Велес, осум дена притвор за осомничениот

Предраг Петровиќ

МВР: Кривична пријава за полицаец осомничен за семејно насилство

Уапсени се двајца неготинци за напад врз малолетна ќерка и сестра

Скопјанец со тврд предмет си го истепал 76-годишниот татко

Во скопско Визбегово татко ги нападнал своите синови