Уапсено е момчето кое претепа наставник во Бачка Паланка

Од:

Припадници на МВР во Бачка Паланка уапсиле шеснаесетгодишник од ова место, поради постоење основи на сомнение дека нападнал наставник во средното техничко училиште.

Се сомничи дека вчера во ходникот на училиштето во кое претходно учел го удирал шеесет и петгодишниот наставник и му нанел тешка повреда на главата.

Шеснаесетгодишникот во законскиот рок ќе биде изведен пред судијата за малолетници на Вишиот суд во Нови Сад.

Би можело да ве интересира

Тројца мажи и жена мачеле девојката со часови, ја врзале и ја фрлиле во река во Долна Саксонија

Горан Наумовски

Силно невреме во Белград, паѓа град со големина на орев, дождот ги поплави улиците

A1on

Земјотрес на југот на Србија

Белград: Синот кој ја нападна својата мајка е непресметлив, задржан е во затворска болница

Таткото го убил во ходникот, а бабата и дедото додека гледале ТВ

Хорор во Књажевац: Млад човек со ловечка пушка си го уби целото семејството

Предраг Петровиќ