Се урна рингишпил во Куршумлија, едно дете е тешко повредено, 12 деца минале со полесни повреди

Од:

Едно дете е во критична состојба и два пати е реанимирано, а досега во Прокупље пристигнале пет возила на Брза помош. Ова се најновите детали од местото на несреќата што се случи денеска на панаѓур во Куршумлија, кога од засега непознати причини се урна рингишпил.

Според српските медимуи, едно дете е тешко повредено, а 12 деца се здобиле со полесни повреди во несреќата што се случи денеска на југот на Србија.

На тешко повреденото девојче му била укажана лекарска помош во болницата во Ниш, додека останатите се пренесени во болницата во Прокупље.

Би можело да ве интересира

Силно невреме во Белград, паѓа град со големина на орев, дождот ги поплави улиците

A1on

Земјотрес на југот на Србија

Рингишпил се урна во забавен парк во Лондон, четири лица се пренесени во болница

Белград: Синот кој ја нападна својата мајка е непресметлив, задржан е во затворска болница

Таткото го убил во ходникот, а бабата и дедото додека гледале ТВ

Хорор во Књажевац: Млад човек со ловечка пушка си го уби целото семејството

Предраг Петровиќ