Во Грција починаа 98 лица од Ковид-19, а регистрирани се 1.193 случаи

Од:

Во изминатите 24 часа во Грција повторно е регистриран голем број смртни случаи од Ковид-19 на дневно ниво, починаа 98 лица, а намален е бројот на новозаразени, со потврдени 1.193 нови случаи, јави дописничката на МИА од Атина.

Во грчките болници, приклучени на апарати се лекуваат 603 пациенти.

Од почетокот на епидемијата регистрирани се вкупно 104.227 случаи, а почина 2.321 лице.

Би можело да ве интересира

Дали потеклото на вакцината ќе влијае на патувањето на граѓаните

Ландов

Матичните доктори кои не можеа да дискутираат за лекот Ивермектин, ќе гледаат снимка

Секој четврти Русин веќе е отпорен на ковид-19, тврди функционерката Попова

Жарко Настоски

Тренерот на ПСЖ Покетино се зарази со коронавирус

Жарко Настоски

Можеби никогаш нема да го најдеме „нултиот пациент“, велат од СЗО

Жарко Настоски

Се отвораат продавниците во Грција, а се задржува забраната за движење и полицискиот час

А1он