ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Бугарија, три лица загинаа

Од:

Силен татнеж и чад над фабриката на Арсенал кај Казанлак ги крена на нозе полицијата, противпожарната бригада и брзата помош. Има три жртви.

dobivaj vesti na viber

Тројца се повредени и пренесени во Итната помош во Казанлак по експлозијата во фабриката на Арсенал. Во моментов има повредена жена, примена во УМБАЛ „Проф. д-р Стојан Киркович” во Стара Загора, а уште еден е во Ургентниот центар Казанлак во средно тешка состојба. Под урнатините се уште се трага по две лица.

Локалните медиуми јавија дека на местото на несреќата се неколку противпожарни екипи и возила на брза помош. Се соопштува дека се слушнале две експлозии.

Би можело да ве интересира

Радев до Руте: Оставањето на Бугарија надвор од Шенген зоната не е во интерес на Европската унија

Ана Ололовска

Бугарскиот технички премиер Гулаб Донев ја прими косовската претседателка Вјоса Османи

Ана Ололовска

Двајца бугарски министри во посета на Хаг поради Шенген

А1он

Борисов предложи експертска влада на 6 месеци, Петков ја отфрли идејата

Ана Ололовска

(ВИДЕО ) Бугарскиот пратеник Костадинов од Скопје: Треба да бидеме една држава, ние сме еден народ со ист јазик

Орце Костов

Резултатите од пописот во Бугарија покажуваат дека 84 отсто се Бугари, 8,4 отсто Турци, а 4,4 отсто се Роми