Нов земјотрес ја стресе Бугарија

Од:

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Бугарија, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран во 8.38 часот по локално време, на четири километри од Девин, на длабочина од девет километри.

Речиси половина час пред овој земјотрес Бугарија ја погоди земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погодил Босна и Херцеговина

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала кај Крф

Горан Наумовски

Земјотрес во Тајван со јачина од 5,8 степени

Земјотрес во Нови Пазар

Два силни земјотреси го погодија Тајван

Горан Наумовски

Земјотрес во Скопје

Катерина Ѓуровски