ВИДЕО: Подршка за Србите во Црна Гора по улиците на Белград

Од:

По победата на кошаркарите на Црвена звезда над Баерн во Штарк Арената, навивачите на белградскиот клуб се упатија во протестна прошетка за поддршка на Србите во Црна Гора.

Тие од спортската арена во Белград, тргнаа кон амбасадата на Црна Гора на Кнез Михајлова.

Во колоната од неколку илјади навивачи се вееја српски знамиња, а беше запрен и сообраќајот. Делии скандираа против црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ, но не и против Црна Гора.

Spartooo pozdrav od Delija iz Beograda!!!!Hvala DELIJAMA na odzivu!!!

Posted by Saša Borojević on Четврток, 02 јануари 2020

Би можело да ве интересира

Во Црна Гора од петок нови мерки против Ковид-19, се воведува и дигитална Ковид-потврда

Ана Ололовска

Црногорската Влада ја ограничува цената на лебот, ќе дели социјални бонови и масло за јадење

Железарци ги засилуваат протестите до надлежните: Запрете го возачкото дивеење на „Коце Металец“

Жарко Настоски

Утре ќе бидат затворени улици во центарот на Скопје поради протест против образовните реформи

Жарко Настоски

Црногорскиот вицепремиер Абазовиќ во посета на Тирана

Ана Ололовска

Црна Гора за ПЦР тестови за туристите потрошила околу 30.000 евра

Ана Ололовска