ВИДЕО: „Немој да ти залепам шамар“ – нова кавга за заштитна маска, овој пат во Белград

Од:

Уште една расправија за неносење заштитна маска во јавниот превоз е снимена во Белград, а во неа учествуваа возач на тролејбус во српскиот главен град и момче кое одбивало да стави маска во возилото.

На снимката се гледа како возачот го запира тролејбусот и тргнува кон местото на младиот човек во задниот дел, за да му укаже да ја стави маската или да го напушти возилото. Малкуо недостасуваше вербалниот конфликт да прерасне во физички.

Белград е најголемото жариште на Ковид-19 во Србија, а повеќе од половина од активните случаи на болеста во моментов се во главниот град. Србија деновиве бележи рекордни цифри на новозаразени, од преку 1.200 на ден.

Би можело да ве интересира

Бројот на заразени со коронавирус во светот надмина 64 милиони, од нив 99.4 отсто имале полесна форма на болеста

Жарко Настоски

Во светот околу 500 новинари починале од Ковид-19

Жарко Настоски

Грција: 111 починати и 2.200 новозаразени со коронавирус

Жарко Настоски

Во Србија рекордни 8.000 заразени и 48 починати во последниот ден

Жарко Настоски

Во Албанија 832 новозаразени и 12 починати од Ковид-19

Жарко Настоски

Во Косово вчера регистрирани 10 починати и 521 заболен од Ковид-19

Жарко Настоски