Земјотрес кај Чачак

Од:

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Чачак, јавува EMSC.

Епицентарот бил на два километри северно од Чачак, односно 47 километри западно-северозападно од Крагуевац.

Земјотресот се случил на длабочина од осум километри.

Жителите на Чачак пријавиле дека тресењето на земјата било пократко, а еден додава дека на осмиот кат од станбената зграда се слушнало необично татнеж, како и дека имало „кратко тресење“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Страотен судир на автобус и автомобил кај Младеновац, еден мртов над 30 повредени

Катерина Ѓуровски

Силен земјотрес ја погодил Босна и Херцеговина

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала кај Крф

Горан Наумовски

Голем пресврт: Пикси го повика отпишаниот голман на ЕП

Предраг Петровиќ

Земјотрес во Тајван со јачина од 5,8 степени

Земјотрес во Нови Пазар