Земјотрес во Србија

Од:

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала се случи денеска во Деспотовац, објавено е на веб-страницата на Републичкиот сеизмолошки завод.

Епицентарот на земјотресот бил на 35 километри западно од Бор.

Земјотресот е регистриран утрово во 9 часот и 32 минути.

Засега нема информации за евентуална штета.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Страотен судир на автобус и автомобил кај Младеновац, еден мртов над 30 повредени

Катерина Ѓуровски

Силен земјотрес ја погодил Босна и Херцеговина

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала кај Крф

Горан Наумовски

Голем пресврт: Пикси го повика отпишаниот голман на ЕП

Предраг Петровиќ

Земјотрес во Тајван со јачина од 5,8 степени

Земјотрес во Нови Пазар