ВИДЕО: Маж ги провоцираше полицајците на Цетиње па доби шок-бомба во лице

Од:

Ситуацијата во Цетиње денеска беше тензична, а имаше и судири меѓу противниците на устоличувањето на митрополитот Јоаникије и полицијата.

Снимката што предизвика бурни реакции на социјалните мрежи, прикажува како еден од полицајците од кордонот фрла шок бомба врз човек кој вика на нив и мавта со рацете.

Ова не беше единствениот инцидент што се случи за време на протестот на граѓаните во Цетиње, пренесува Мондо.

Би можело да ве интересира

Столтенберг за стравот на Ескобар за кредибилноста на црногорската Влада: НАТО има строги протоколи за споделување инфромации

Уапсен поранешниот директор за национална безбедност на Црна Гора

Ана Ололовска

Ковид-19: Се зголемува смртноста кај младите невакцинирани пациенти во Црна Гора

Ана Ололовска

Странски државјани вложиле 524,44 милиони евра во Црна Гора

Силен земјотрес во Албанија, почувствуван и во Црна Гора

А1он

Медојевиќ: Нема да има реконструкција на Владата на Црна Гора

Ана Ололовска