ВИДЕО: Две момчиња „умираа“ од смеење додека Колинда навиваше и повикуваше „во бој против Србите“

Од:

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ стана предмет на исмевање ден после натпреварот во кој хрватската репрезентација ја совлада Словачка и се пласираше на Европското првенство.

Грабар Китарновиќ во свој стил навиваше на стадионот во Ријека, а една снимка стана хит на социјалните мрежи.

„Навивачка. Овие момчиња што и се смеат. Непроценливо“, напишаа на твитер покрај снимката.

Додека Колинда пее „Во бој, во бој“, две момчиња ја гледаат и „умираат“ од смеење.

Ова не е единствен гаф на првата дама на Хрватска.

Во најавата на овој натпревар таа жештоко ги навреди Србите со спорна објава на Фејсбук каде го потенцира името Вуковар.

Би можело да ве интересира

Колинда Грабар Китаровиќ нема ништо против чоколадо да биде наречено „Чоколинда“

Ана Ололовска

Грабар-Китаровиќ индиректно најави кандидатура за уште еден мандат

ВИДЕО: Колинда Грабар-Китаровиќ запеа на интервју

Ана Ололовска

Китаровиќ: Неподносливо е да се занимавате со мојата килажа, а не со она што го работам

Предраг Петровиќ

Колинда се стопи, хрватската претседателка како пред 20 години

Предраг Петровиќ

Зошто Колинда на средбите со други претседатели секогаш облекува тесен црвен фустан?

Ана Ололовска