ВИДЕО: Две момчиња „умираа“ од смеење додека Колинда навиваше и повикуваше „во бој против Србите“

Од:

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ стана предмет на исмевање ден после натпреварот во кој хрватската репрезентација ја совлада Словачка и се пласираше на Европското првенство.

Грабар Китарновиќ во свој стил навиваше на стадионот во Ријека, а една снимка стана хит на социјалните мрежи.

„Навивачка. Овие момчиња што и се смеат. Непроценливо“, напишаа на твитер покрај снимката.

Додека Колинда пее „Во бој, во бој“, две момчиња ја гледаат и „умираат“ од смеење.

Ова не е единствен гаф на првата дама на Хрватска.

Во најавата на овој натпревар таа жештоко ги навреди Србите со спорна објава на Фејсбук каде го потенцира името Вуковар.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Грабар-Китаровиќ: Путин би избрал да умре, но нема да признае пораз

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Жена се закануваше со бомби во зградата на Колинда, експретседателката на Хрватска не била дома

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Колинда сега и глуми претседателка, дебитираше како актерка во хрватска теленовела

Жарко Настоски

Колинда Грабар-Котаровиќ направи операција на ‘рбетот, ја чека долго закрепнување

Жарко Настоски

Колинда Грабар-Китаровиќ за последен пат како хрватски претседател во посета на Словенија

Повторно сите зборуваат за навивањето на Колинда во финалето: Донесе несреќа како и во фудбалот

Ана Ололовска