kolinda grabar kitarovic

Регион

Колинда Грабар-Китаровиќ за последен пат како хрватски претседател во посета на Словенија

А1он
Хрватската претседателка во заминување Колинда Грабар-Китаровиќ својата последна официјална посета ја има во Словенија. Таа во претседателската палата беше пречекана со својот колега Борут Пахор,
Регион

(ВИДЕО) Колинда по поразот со солзи во очите: Останувам во Хрватска, но сега одам на одмор

А1он
Досегашната претседателка на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ им се обрати на разочараните членови и симпатизери на ХДЗ во полупразната сала со оглед дека половината од
Регион

ВИДЕО: Две момчиња „умираа“ од смеење додека Колинда навиваше и повикуваше „во бој против Србите“

А1он
Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ стана предмет на исмевање ден после натпреварот во кој хрватската репрезентација ја совлада Словачка и се пласираше на Европското
Регион

Грабар-Китаровиќ индиректно најави кандидатура за уште еден мандат

А1он
Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ денеска од Книн индиректно најави кандидатура за уште еден мандат за шефица на државата. – Денеска сум овде како претседателка на
Магазин

ВИДЕО: Колинда Грабар-Китаровиќ запеа на интервју

А1он
Хрватската претседателка во интервју на Хрватското католичко радио ја запеа својата најдрага духовна песна. По освртот на темите за реконструкцијата на хрватската Влада, образованието, Црквата
Регион

Китаровиќ: Неподносливо е да се занимавате со мојата килажа, а не со она што го работам

А1он
Претседателката на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ во интервју за „Нови лист“ вели дека медиумите со пишувањето за нејзината облека и фризура, го игнорираат она што таа