kolinda

Спорт

Повторно сите зборуваат за навивањето на Колинда во финалето: Донесе несреќа како и во фудбалот

А1он
Хрватската претседателка во заминување Колинда Грабар Китаровиќ уште еднашка предизвика внимание со своето жестоко навивање. Овој пат таа беше на трибините на финалето на европскиот
Магазин

Колинда Грабар Китаровиќ нема ништо против чоколадо да биде наречено „Чоколинда“

А1он
Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ потврди дека не и пречи Подравка да нарекува еден нов производ „Чоколинда“. Кандидатот на ХДЗ во претседателската кампања откри дека таа
Регион

ВИДЕО: Две момчиња „умираа“ од смеење додека Колинда навиваше и повикуваше „во бој против Србите“

А1он
Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ стана предмет на исмевање ден после натпреварот во кој хрватската репрезентација ја совлада Словачка и се пласираше на Европското
Регион

Китаровиќ: Неподносливо е да се занимавате со мојата килажа, а не со она што го работам

А1он
Претседателката на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ во интервју за „Нови лист“ вели дека медиумите со пишувањето за нејзината облека и фризура, го игнорираат она што таа
Магазин

Колинда се стопи, хрватската претседателка како пред 20 години

А1он
Новите фотографии на хрватската претседателка укажуваат дека таа драстично ја намалила килажата и речиси е непропознатлива. Таа неодамна беше во Унгарија каде што ја промовираше
Магазин

Зошто Колинда на средбите со други претседатели секогаш облекува тесен црвен фустан?

А1он
Психијатрите дадоа одговор на ова прашање Дневни Аваз – Сараево Кога сте во недоумица, носете црвено, вели познатиот американски дизајнер Бил Блас. Претседателката на Хрватска