(ВИДЕО) Детали од нападот со нож во Белград: Ќе ве убијам сите

Од:

Директор на познат ресторан во центарот на Белград во Кнез Михаилова, П.Г. (50) бил прободен со нож во десното рамо. Завршил на операционата маса, а со нож бил нападнат од поранешен вработен во И.Г. (33) кој веднаш бил уапсен.

Напаѓачот порано работел во овој ресторан, а според зборовите на вработената сведок на грозоморниот настан, претходниот период од директорот барал заостанати плати. Само што му пришол на сопственикот, го избодел.

„Денеска дојде во ресторанот и пријде и без да каже ништо, го избоде на П.Г.“, вели таа.

Очевидци ги опишаа деталите од тепачката. Велат дека напаѓачот викал „Сите ќе ве убијам“.

„Ранетиот веднаш се фатил за врат за да го запре крварењето. Луѓето кои седеле околу веднаш скокнале врз младиот човек кој имал нож во раката, а тој цело време викал: Ќе ве убијам сите!

Полицаец случајно се нашол таму, три пати му рекол: „Застани, полиција!“, но дури кога четврти пат му кажал и го извадил пиштолот успеал да го задржи и да го уапси“, наведуваат очевидци и наведуваат дека никој не ја повикал Итната помош.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Тепачка сред улица со палки по обид за непрописно вклучување

Николовски: Македонското вино е нашиот најдобар промотор

ВИДЕО: Тригодишно дете загина во пожар во Белград

Трагедија на концерт на Калиопи во Белград: Жена почина во салата

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Драма во Белград: Маж се заканува дека ќе се самоубие, „врие“ од полицајци и специјалци

Горан Наумовски

Мумифицирано тело на жена е пронајдено во белградската населба Врачар