Се запали воз во Белград

Од:

Вечерва пламна пожар во воз во Белград. Засега нема потврда како дошло до разгорувањето, како и нема информации за евентуално повредени лица. Се очекува пожарникарите да го изгаснат пожарот.

Би можело да ве интересира

Во присуство на родителите и адвокат се предаде и вториот малолетник осомничен за бруталното убиство во Белград

Анита Петровска Рајковиќ

Во Белград до смрт претепан братот на министер во владата на БиХ

Катерина Ѓуровски

Пожар во куќа во центарот на Штип

Најмалку 14 лица загинаа во пожар во станбена зграда во Ханој

Јонузи: Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение

Орце Костов

Пожар во женското одделение во затворот „Идризово“

А1он