Пукање во Белград, повреденото момче не и кажува на полицијата кој го нападнал

Од:

Во пукање во Белград ноќеска е рането 21-годишно момче. Престрелката се случила околу 02:30 часот на аголот од улицата Јуриј Гагарин и улицата Гандијева.

Мажот бил застрелан со три куршуми во ногата и бил пренесен во Земунската болница. Телеграф пишува дека 21-годишникот моментално е стабилен, но дека не сака да и каже на полицијата кој го ранил и поради која причина.

Во тек е истрага, а за случајот е известено и Вишото обвинителство во Белград.

Би можело да ве интересира

Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар

(ВИДЕО) 14 лица се повредени во судир на возови во тунел во Белград

Горан Наумовски

Голем пресврт: Пикси го повика отпишаниот голман на ЕП

Предраг Петровиќ

Белградското обвинителство бара притвор за еден од тепачите на генералот Чаѓеновиќ

Уапсено е момчето кое претепа наставник во Бачка Паланка

(ВИДЕО) Снимка од моментот кога се урна рингишпил во Куршумлија: Повредени тринаесет деца