Џејми Оливер отвори ресторан во Белград: Познати и цените

Од:

Познатиот британски готвач Џејми Оливер отвори ресторан во Белград.

„Белград, отворени сме. Големи честитки за мојот тим кој штотуку го отвори мојот прв ресторан во Србија. Локацијата е прекрасна, во срцето на Белград на вода, на брегот на реката Сава. Вратите сега се официјално отворени. Многу сум горд!“, напиша Џејми Оливер на својот Инстаграм профил и сподели фотографија од персоналот.

Во согласност со името на ресторанот „Jamie’s Italian“, на менито се нудат главно италијански специјалитети, а цените на пиците се движат од 850 до 1.555 динари.

Кога станува збор за тестенините, најевтини се равиоли со тартуфи, кои чинат 975 динари, а најскапа тестенина се сицилијанските лингвини со гамбори – чинат 1.755 динари.

Нудиме и јадења со месо, како и традиционални италијански десерти како што се тирамису и панакота.

Ресторанот се наоѓа на улица Херцеговачка 14.

Би можело да ве интересира

Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар

(ВИДЕО) 14 лица се повредени во судир на возови во тунел во Белград

Горан Наумовски

Белградското обвинителство бара притвор за еден од тепачите на генералот Чаѓеновиќ

(ВИДЕО) Потресни сцени на одбележувањето на трагедијата во „Рибникар“: Луѓето чекаат во редици да им оддадат почит на убиените деца

А1он

Една година од масакрот во Рибникар: „Ме смируваа врисоците на децата“, рекло момчето кое уби девет ученици и наставник

А1он

Почнуваат градежните работи на Националниот фудбалски стадион во Сурчин

Предраг Петровиќ