dzejmi oliver

Магазин

Џејми Оливер отвори ресторан во Белград: Познати и цените

А1он
Познатиот британски готвач Џејми Оливер отвори ресторан во Белград. „Белград, отворени сме. Големи честитки за мојот тим кој штотуку го отвори мојот прв ресторан во
Магазин

Џејми Оливер бара работници за новиот ресторан во Белград, отворени 10 позиции

А1он
Британскиот готвач и ТВ лице Џејми Оливер отвора ресторан во Белград, а сега бара работници во својот ресторан во „Белград на вода“. “Здраво драги луѓе.
Магазин

Поради ланецот ресторани, Џејми Оливер должи 71,5 милиони фунти

А1он
Синџирот-ресторани „Џејмис Италијан“ на најпознатиот готвач во светот Џејми Оливер има долгови од 71,5 милион фунти. Како што објавија британските медиуми, Џејми им должи на
Магазин

Џејми Оливер: Енергетските пијалоци лошо влијаат на успехот на училиште на децата

А1он
Популарниот кувар Џејми Оливер ги повика државните органи да забранат продажба на енергетски пијалоци на деца бидејќи се сомнева на поврзаност со пиењето на енергетски