Пијан маж во Белград со нож и секира им се заканувал на сопругата и на синот

Од:

Белградската полиција го уапси Р.Т. (62) поради семејно насилство.

Тој е осомничен дека по расправија пијан ги нападнал сопругата (61) и синот (28).

Насилникот земал нож и секира и им се заканил дека ќе ги убие.

За случајот е информирано Првото основно јавно обвинителство во Белград.

Би можело да ве интересира

Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар

(ВИДЕО) 14 лица се повредени во судир на возови во тунел во Белград

Горан Наумовски

МВР: Полицаец со пендрек му нанел тешки повреди на маж

Белградското обвинителство бара притвор за еден од тепачите на генералот Чаѓеновиќ

(ВИДЕО) Потресни сцени на одбележувањето на трагедијата во „Рибникар“: Луѓето чекаат во редици да им оддадат почит на убиените деца

А1он

Една година од масакрот во Рибникар: „Ме смируваа врисоците на децата“, рекло момчето кое уби девет ученици и наставник

А1он