Турција тврди дека нема зголемен број случаи на Ковид-19 во туристичките места

Од:

Министерството за здравство на Турција ги негираше тврдењата за зголемен број нови случаи на коронавирус во туристичките места.

Нема појава на коронавирус во туристичкте места во Турција. Зголемување на бројот на нови случаи е забележано само во Анкара, Дијарбакир, Газиантеп, Коња и Истанбул, соопшти Министерството за здравство на Турција.

Голем број медиуми јавија вчера дека има појава на коронавирус во турските летувалишта, повикувајќи се на изјава на турскиот министер за здравство Фахретин Коџа.

Би можело да ве интересира

Најтешкиот ден од пандемијата во Црна Гора: осуммина починати, 40 отсто од тестираните позитивни

А1он

Грција најави нов круг прелиминарни контакти со Турција наскоро

А1он

Џонсон ги објави новите рестриктивни мерки во Британија

А1он

Трамп: Кина мора да одговара пред светот за пандемијата

А1он

По подолго време, ниту еден починат од Ковид-19 во Косово за 24 часа

А1он

Ердоган во Турција тужи грчки новинари поради навредливата насловна страница

А1он