(ВИДЕО) Голем пожар во Истанбул, најмалку 15 загинати

Од:

Голем пожар избувна околу 13 часот во округот Есентепе, Истанбул, а според првичните информации наводно 15 лица загинале. Пожарот избувнал во ноќен клуб во приземје од 16-катна станбена зграда.

На социјалната мрежа Х се појавија видеа од Истанбул на кои се гледа како пожарникарите се борат со огнената стихија и густиот чад кој извира од зградата. Ноќниот клуб беше затворен за време на Рамазан и се реновираше во моментот на пожарот.

Би можело да ве интересира

Пожар во куќа во центарот на Штип

Вооружена пресметка меѓу две групи во Турција: Три лица загинаа

Горан Наумовски

ЕУ увезува руска нафта преку турските пристаништа

Најмалку 14 лица загинаа во пожар во станбена зграда во Ханој

Јонузи: Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение

Орце Костов

Пожар во женското одделение во затворот „Идризово“

А1он