Почина Милутин Мркоњиќ

Од:

Српскиот политичар и пратеник Милутин Мркоњиќ почина во Белград на 79-годишна возраст, а веста ја потврди и Ивица Дачиќ, објавија српските медиуми.

Мркоњиќ почина во Заводот за кардиоваскуларни заболувања „Дедиње“.

Тој на почетокот на месецот заврши на кардиоваскуларната клиника во Белград, каде што му беше поставен пејсмејкер.

Во август Мркоњиќ ги оперирал срцевите залистоци, a на почетокот на годината беше во болницата Драгиша Мишовиќ, но тогаш тестовите покажаа дека е негативен на Ковид 19.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Со трубачи на минус два оди по парите во обложувалница во Ниш

Ана Ололовска

Маж од Ниш легнал на пруга да се самоубие, но возачот го видел и закочил

Ана Ололовска

Во Србија се потврдени 14.717 новозаразени со ковид

Ана Ололовска

Српскиот епидемиолог Тиодоровиќ: Не треба да се потценува омикронот, особено сега кога е актуелен и грипот

Ана Ололовска

Вулин тврди дека добиле информации за криминална група што сака да го убие Вучиќ

А1он

Странски амбасади негираат обвинувања на Брнабиќ дека финансираат протести во Србија

А1он