Нападнат синот на премиерот на Република Српска во Нов Белград

Од:

Третото основно јавно обвинителство Белград им одреди притвор на С.М.(36) и на осомничениот П.М. (28) поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело насилничко однесување и кривично дело загрозување на сигурноста.

„Тие со своето патничко возило му го попречиле патот на синот на премиерот на Република Српска, а потоа упатиле закани дека ќе го нападнат животот или телото на тоа лице, како и полициските службеници кои ја штитат безбедноста на наведеното лице“, соопшти обвинителството.

Спроведувањето на осомничените до обвинителството на распит е закажано за утре.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Тепачка сред улица со палки по обид за непрописно вклучување

Николовски: Македонското вино е нашиот најдобар промотор

(ВИДЕО) Го осудија за педофилија, па им избега низ прозорец

Предраг Петровиќ

Додик: Република Српска има поддршка од околу 15 држави да се отцепи од Босна

ВИДЕО: Тригодишно дете загина во пожар во Белград

Трагедија на концерт на Калиопи во Белград: Жена почина во салата

Катерина Ѓуровски