Две лица се ранети во престрелка во Подгорица

Од:

Две лица се ранети во престрелка во подгоричката населба Мареза, неофицијално дознава „Вијести“ од Управата на полицијата.

Ранетите немаат повреди опасни по нивниот живот.

Во тек е истрага и дека се преземаат мерки и дејствија за расветлување на сите околности.

Наводно, оружјето било употребено по расправија во сообраќајот.

Би можело да ве интересира

Пензиониран полицаец во Подгорица си ги уби синот и сопругата па се самоуби

Напаѓачот од Лас Вегас, долгогодишен професор, имал листа за отстрел

Американец рани тројца палестински студенти во Вермонт

Срби го копале тунелот до судот во Подгорица, им помагале Црногорци

Горан Наумовски

Идентификувани се сите кои копаа тунел до зградата на Вишиот суд во Подгорица

Горан Наумовски

Откриен тунел под зградата на судот во Подгорица: Копан е со месеци, води до стан во близина

Горан Наумовски