Вкусот на Виетнам во „Јавна соба“

Виетнамската кујна утревечер ќе биде претставена во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“.

Највпечатливите јадења од Виетнам ќе ги подготват Huong Nguyen од Хо Ши Мин, Гоца Каникова од Скопје и тимот на „Јавна соба“.

Претставувањето на виетнамската кујна е во рамки на програмата „Вкусот на Скопје“.

Би можело да ве интересира

Подобро два хамбургера наместо еден со помфрит

Ана Ололовска

Традиционален фестивал на храна во Дојран

Ана Ололовска

Во земјава се создаваат 12 илјади тони отпад храна која може да нахрани 26 илјади сограѓани

Ана Ололовска

Империјата на Џејми Оливер пропадна, тој им се заблагодари на вработените преку мејл

Татјана Ташкова

Град во Индија каде живеат само вегетаријанци

Татјана Ташкова

Познат готвач фатен со 40 пирани во торба

Ана Ололовска