ВИДЕО: Прва снимка од венчавката во црква, Петар Грашо ја бакна Хана по што следуваше аплауз

Од:

Петар Грашо и Хана Хуљиќ во Свети Доминик во Сплит го кажаа судбоносното „да“, а сега на интернет се појави првото видео од црквата.

Откако стапија официјално во брак, младенците се бакнаа, а во црквата се слушна силен аплауз по што и двајцата се насмевнаа.

По церемонијата пејачот накратко искоментирал дека се чувствува како сопруг.

– Се чувствувам како сопруг, рече Грашо откако излезе од црквата.

Би можело да ве интересира

На свадба во Италија се урна плафон, 64 повредени, петмина се сo тешки повреди

Кривична за маж кој со автоматска пушка пукал на свадба во велешко

А1он

МВР: Уапсен е командир кој пукал со оружје на свадба

(ВИДЕО) Свадба во авион-невестата направи венчаница во тоалетот

Предраг Петровиќ

Невеста од Србија претепана на сопствената свадба: Имам исекотини и целата сум со модринки

А1он

(ВИДЕО) Хаос на свадба во Србија: Сватовите се степааа со обезбедувањето, седум лица повредени

А1он