ВИДЕО: Се ожени Петар Грашо

Од:

Хрватскиот пејач Петар Грашо денеска во Сплит се ожени за Хана Хуљиќ, ќерката на музичарот Тончи Хуљиќ.

dobivaj vesti na viber

Тие се венчаа во црквата Свети Доминика во Сплит, а прославата ја продолжија во ресторанот Адриатик.

Кума на Хана беше сплитската пејачка Доменица, а кумови на Грашо беа кошаркарот Дино Раѓа и словенечкиот угостител Томаж Кавчиќ.

Парот вечерта пред свадбата организираше прослава за блиските пријатели и семејството.

Грашо претходно беше во долга врска со пејачката Даниела Мартиновиќ.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Прва снимка од венчавката во црква, Петар Грашо ја бакна Хана по што следуваше аплауз

Ана Ололовска

Авиокомпанија нуди венчавки во лет

Ана Ололовска

Шон Пен се ожени по третпат, со избраничката правеле „Ковид-свадба“

А1он

ВИДЕО: Уникатна видео венчавка во Сингапур поради страв од коронавирусот

Ана Ололовска

Ердоган кум на свадбата на Месут Озил

Татјана Ташкова

Гости на свадба останаа во шок, невестата им побара по 500 евра

Татјана Ташкова