ВИДЕО: Објавена емотивна исечена сцена од крајот на „Одмаздници“

Од:

Марвел објави исфрлена сцена од „Одмаздници: Завршница“, која многумина ја сметаат за најемотивната во целиот филмски серијал.

Меѓу бројните акциони сцени, патувањата низ времето и чудните теории за тоа како да се победи Танатос, во трите часа од филмот имаше и неколку емотивни сцени. Но, некои беа исечени од филмот… Тука се работи за смртта на еден од омилените ликови од приказната – Тони Старк, со прекар „Железниот Човек“ (Iron Man).

Филмот прикажува дека тој умира жртвувајќи се како херој, а потоа гледачите го проследуваат и неговиот погреб. Но, во штотуку објавената сцена, гледаме и како неговите пријатели и соборци се простуваат од Тони. Токму во мигот кога тој умира, неговата девојка клекнува крај него и го бакнува, а нејзе ѝ се придружуваат и Црниот Пантер, Капетанката Марвел и другите.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Џеј Ло во жешка сцена за која сите зборуваат: Жено гориш!!!

Татјана Ташкова

Полански: За сè е виновен Харви Вајнстин

Ана Ололовска

„Ирецот“ е најдобар филм за годинава, според њујоршките филмски критичари

Ана Ололовска

Избрани филмовите кои најмногу влијаеле во претходната деценија

Ана Ололовска

Четворица режисери кои Холивуд „ги избрка“ сакаат да се вратат

Ана Ололовска

Протече сценарио од новиот филм „Војна на ѕвездите“

Ана Ололовска