marvel

Магазин

ВИДЕО: Американски уметник наслика импозантен мурал со суперхероите на „Марвел“

А1он
Уметникот Алекс Рос наслика огромен мурал на кој се претставени 35 најпознати суперхерои на „Марвел“, а студиото објави снимка која го прикажува процесот на создавање
Магазин

ВИДЕО: Објавена емотивна исечена сцена од крајот на „Одмаздници“

А1он
Марвел објави исфрлена сцена од „Одмаздници: Завршница“, која многумина ја сметаат за најемотивната во целиот филмски серијал. Меѓу бројните акциони сцени, патувањата низ времето и
Магазин

На 95 години почина популарниот автор на стрипови Стен Ли

А1он
Стен Ли, популарниот автор на стрипови, кои ги создаде дел од хероите како Спајдермен и Ајрон Мен почина денеска во Лос Анџелес на 95-годишна возраст.