(ВИДЕО) Eко-активисти со торта го удрија шефот на „Рајанер“

Од:

На шефот на најголемата нискобуџетна авиокомпанија „Рајанер“, Мајкл О’Лири, двe девојки, еко демонстранти му удрија крем торта во лицето.

Шефот на авиокомпанијата се насмеа на тоа и рече: „Браво“.

На видеото се гледа како првата жена му приоѓа на О’Лири и му вели „добредојдовте во Белгија“ пред да го удрисо торртата во лице. Потоа почна да вика: „Стоп за загадувањето со е..ните авиони“.

Во исто време, друга жена му бутна уште едно парче торта во лице. Демонстрантите потоа се оддалечија.

Би можело да ве интересира

(Видео) Џафери наполни 62 години – На тортата напишано „ Среќен роденден премиере“

Еко-активистите по Советот за безбедност очекуваат решенија на високо ниво

Еко-активистите побараа користење јавен транспорт, централно греење и еколошки горива

Наум Локоски

Совршена торта со моркови

Емир Латифовиќ

Вкусна торта за 10 минути