Вкусна торта за 10 минути

Од:

Вкусна торта, без печење. Готова е за само 10 минути.

Состојки

400 грама шлаг крем од ванила
400 милилитри млеко
8 лажици шеќер
400 грама искршена плазма
400 милилитри кисела павлака
15 крем банани
300 грама шлаг за украсување

Подготовка

Шлаг кремот се мати со млекото, се додаваат 8 лажици шеќер. Потоа се додава павлаката, искршената плазма и сецканите крем банани. Не смее да се мати со миксер, се меша со лажица. Кога ќе се зацврсне смесата, може да се пристапи кон украсување на тортата со шлаг.

Би можело да ве интересира

(Видео) Џафери наполни 62 години – На тортата напишано „ Среќен роденден премиере“

(ВИДЕО) Eко-активисти со торта го удрија шефот на „Рајанер“

Совршена торта со моркови

Емир Латифовиќ