ВИДЕО: Ријана прогласена за национална хероина на Барбадос

Од:

Музичката суперѕвезда Ријана вчера, во нејзиниот роден град Бриџтаун, како дел од прославата на националниот празник на Република Барбадос, беше прогласена за национална хероина на оваа островска држава на Карибите.

Пред собраниот народ, премиерката Мија Мотли ѝ ја честиташе титулата национална хероина на Барбадос на 33-годишната Ријана.

– Да продолжиш да сјаеш како дијамант и да бидеш гордост на својот народ со твоите дела и постапки!, рече Мотли, осврнувајќи се на нејзиниот хит „Diamonds“ од 2012 година.

Би можело да ве интересира

Трамп ја нападна бремената Ријана по настапот: „ Со поганиот речник го навреди нашиот народ“

ВИДЕО: Ријана направи спектакл на Супербоул и објави дека е бремена

Ријана го чека своето прво дете

А1он

Барбадос прогласен за република, крај на ерата на британската круна

Ана Ололовска

Барбадос од утре станува најновата република во светот, кралицата Елизабета ќе биде заменета со досегашната гувернерка Сандра Мејсон

Ана Ололовска

Ријана го потврди „Севиџ екс Фенти в. 3“

Ана Ололовска