barbados

Магазин

ВИДЕО: Ријана прогласена за национална хероина на Барбадос

А1он
Музичката суперѕвезда Ријана вчера, во нејзиниот роден град Бриџтаун, како дел од прославата на националниот празник на Република Барбадос, беше прогласена за национална хероина на
Свет

Барбадос прогласен за република, крај на ерата на британската круна

А1он
Барбадос, островска држава во Карипското Море, денеска официјално стана република, што значи дека британската кралица Елизабета Втора повеќе ја нема титулата шеф на таа држава.
Свет

Барбадос од утре станува најновата република во светот, кралицата Елизабета ќе биде заменета со досегашната гувернерка Сандра Мејсон

А1он
Барбадос се подготвува утревечер да ги прекине врските со британската монархија, но наследството од неговото понекогаш брутално колонијално минато и влијанието на пандемијата врз туризмот
Свет

Барбадос се откажува од кралицата Елизабета, сака да стане република

А1он
Барбадос сака да ја отстрани британската кралица Елизабета Втора од чело на државата и да стане република, објави денеска Владата на оваа карипска држава. –
Свет

Тропската бура Кирк се приближува до Барбадос и Света Луција

А1он
Тропската бура Кирк, проследена со поројни дождови и грмежи, се приближува кон осторвите Барбадос и Света Луција во југоистичниот дел на карипскиот регион. Сепак, според