Трамп ја нападна бремената Ријана по настапот: „ Со поганиот речник го навреди нашиот народ“

Од:

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ја нападна Ријана откако пејачката настапи на полувремето на Супер Боул и откри дека е бремена. Тој го нарече нејзиниот настап „епски пропуст“ и „најлош настап“ во историјата на спортскиот настан.

„Епски неуспех: Ријана го имаше најлошото полувреме на Супербол во историјата, а тоа е откако навреди повеќе од половина од нашата веќе сериозно пропадната нација со нејзиниот поган речник. Исто така, толку и за нејзиниот стилист“, напиша Трамп на неговата социјална мрежа Truth Social.

Многумина заклучија дека неговите коментари се однесуваат на уметнички перформанс од 2020 година, кога Ријана бојадисала автомобил со зборовите „Ти си Трамп“. Поранешниот претседател пред два дена жестоко ја критикуваше пејачката, пишувајќи: „Без нејзиниот стилист би била никој. Лоша е и нема талент“.

Претходно оваа недела, поранешниот доктор на Трамп во Белата куќа и конгресмен од Тексас, Рони Џексон, напиша за забележаниот автомобил на Truth Social. “Зошто НФЛ го покажува ова срање? Ријана не треба да биде изведувач на полувремето”, напиша Џексон.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трамп пред еврејските донатори: Ќе се пресметаме со пропалестинските демонстранти

Катерина Ѓуровски

Трамп отсуствуваше и на втората ТВ дебата на републиканските кандидати

Трамп се изјасни дека е невин по обвинението од Џорџија

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Објавена историската полициска фотографија од Трамп, ослободен е со кауција

Трамп в четврток ќе им се предаде на властите во Џорџија

Катерина Ѓуровски

Покренато ново обвинение портив Доналд Трамп