Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон споделија семејна фотографија на Инстаграм

Од:

Утре е посебен ден за принцот Вилијам. Не само што го слави својот 38 роденден оваа недела, туку го слави и Денот на таткото заедно со мајката на неговите деца, Кејт Мидлтон.

Пред неговиот роденден, војводата и војвотката од Кембриџ споделија специјална семејна фотографија на Инстаграм, на која се гледа принцот Вилијам со своите три деца: принцот Џорџ (6), принцезата Шарлот (5) и принцот Луис (2). Слатката фотографија ја направи самата Кејт.

„Војводата и војвотката од Кембриџ со задоволство споделуваат нова слика на Војводата со принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис пред роденденот на војводата,“ стои во описот на објавата на Инстаграм. „Фотографијата е направена на почетокот на овој месец од војвотката“.

Гордиот татко е сликан како седи на лулашка со најмалиот син во скут, а двете постари деца стојат покрај него, насмеани и среќни.

Би можело да ве интересира

По тешката операција, принцезата од Велс замина на одмор за закрепнување

А1он

Чарлс и Вилијам немаат коментар за книгата на Хари

Принцот Вилијам објави емотивно обраќање за кралицата

Принцот Вилијам и Кејт изразија поддршка за Украина

Ана Ололовска

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам планираат патување во САД

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Принцот Вилијам им посака среќа на Англичаните: „Цела нација е со вас“