kembridz

Магазин

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон споделија семејна фотографија на Инстаграм

А1он
Утре е посебен ден за принцот Вилијам. Не само што го слави својот 38 роденден оваа недела, туку го слави и Денот на таткото заедно
Македонија

Владата ја одложи имплементацијата на Кембриџ програмата

А1он
Владата на денешната седница донесе одлука да биде одложена имплементацијата на Кембриџ програмата за прва година на гимназиското образование, средното стручно четиригодишно образование и за