Кејт Мидлтон се пораѓа по трет пат

Од:

Сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон, денеска е пренесена во една приватна болница во Лондон каде ќе се породи, соопшти Кесингтонската палата.

Кејт Мидлтон утрово била пренесена во приватната болница Сент Мери во центарот на Лондон, а Палатата соопшти дека таа е во „рана фаза на породување“.

Полот на детето не е соопштен, а оваа кралска двојка која е во брак од 2011 година, веќе има две деца – четиригодишниот принц Џорџ и двегодишната принцеза Шарлот кои се родени во истата болница, каде што биле родени и престолонаследникот Вилијам и неговиот помлад брат, принцот Хари.

Би можело да ве интересира

Кејт Мидлтон блескаше како полковник на ирската гарда, а принцот Вилијам призна: „Повторно нема да можам да пијам половина литар пиво“

ВИДЕО: Жена од Северна Ирска и се обрати на Кејт Мидлтон: Оди си во својата земја, Ирска им припаѓа на Ирците

А1он

(ВИДЕО) Кејт Мидлтон ги откри потресните зборови на принцот Луис по смртта на кралицата

Кејт Мидлтон прва принцеза од Велс после покојната Дијана

Горан Наумовски

Принцот Вилијам и Кејт изразија поддршка за Украина

Ана Ололовска

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам планираат патување во САД

Ана Ололовска