Гулаб слета на главата на новинарката непосредно пред да известува во живо, нејзината реакција насмеа многумина

Од:

Новинарката на News Nation неодамна имаше гулаб на главата пред да се вклучи во живо, а нејзината реакција насмеа многумина.

Со оглед на тоа што камерата беше вклучена, новинарката Кели Мајер реши да го сподели видеото преку својот X профил и да ги насмее своите следбеници. Имено, таа во моментот на известување за News Nation била пред Белата куќа, кога се случила оваа необична ситуација.

Додека се подготвувала за пренос во живо, гулаб решил да и слета на глава. Иако во еден момент не знаела што се случило, набрзо сфатила, ја средила косата и рекла дека е добро.

„О, Боже мој, слета директно на мене“, рече таа во шок, а таа се насмеа и продолжи со својата работа.

Но, нејзината реакција кога за малку ќе пцуеше пред камерите во еден момент насмеа многумина.

„Момци, знам дека има многу вести денес, но птица ми слета на главата непосредно пред да одам во живо од пред Белата куќа. Тој гулаб навистина сакаше да биде во шоуто. Се разбира, нашата камера сними сè. Уживајте“, напиша таа.

Корисниците на социјалните мрежи ја потсетија на една легенда, која вели дека ќе биде среќен човек тој на чија глава слета гулаб. Затоа некои и предложиле да купи лоз. Исто така, многумина ја пофалија за нејзината смиреност и концентрација.

Би можело да ве интересира

Почина Барбара Волтерс

Ипсос: За време на епидемијата српските граѓани повеќе се пред ТВ, а македонските на интернет

А1он

Тотал ТВ бесплатно ги отвори дополнителните канали за своите претплатници

Ландов

СЗО: На децата треба да им се ограничи времето поминато пред ТВ екран

„Нетфликс“ на гледачите ќе им нуди сами да го изберат крајот на ТВ серија

Наум Локоски

„Планета земја 2“ погледана од „Х-Фактор“

Емир Латифовиќ