„Грујо го бараат низ Скопје ко некој покемон“, „Нека стават црвена лента на вратата на ‘Шутка’, сам ќе дојде“ – најинтересните твитови за Груевски

Од:

Откако беше одбиена жалбата на експремиерот Никола Груевски за одложување на затворската казна, граѓаните на социјалните мрежи започнаа да се шегуваат со чекањето на Груевски пред затворот во Шутка.

„Судот два пати не успеал да го најде #Ж дома. Нека стават црвена лента на вратата на „Шутка“, сам ќе дојде.“

„Петок навечер…Ти го мислиш со швалерката е, а тој во затвор отишол.“

„Шутка ќе добие во квалитет. Доктор еееј доктор на науки ќе лежи“.

„Грујо го бараат низ Скопје ко некој покемон“

Би можело да ве интересира

Твитер блокира профили на кубански функционери и медиуми

Во косовските затвори за 20 години починале 67 затвореници, 16 се самоубиле

Хакиран профилот на извршниот директор на „Твитер“

Татјана Ташкова

„Твитер“ призна дека споделувал лични податоци на корисници со огласувачи

Заев: Груевски најмногу би помогнал ако се врати да си ја отслужи казната

Ана Ололовска

СДСМ: Груевски во препознатлив кукавички стил се прави јунак од тастатура

Ана Ололовска