Откриен е мистериозен тунел во близина на париски затвор

Од:

Мистериозен тунел во изградба е откриен во близина на затвор во јужен Париз при рутинска работа на електричната мрежа, а полицијата денеска соопшти дека тунелот не бил дел од планот за бегство.

Откритието го дошол во вторникот техничар од Енедис, кој управува со електродистрибутивната мрежа во Франција, за време на работа во „бунар за електричен приклучок“ на околу 450 метри од затворот Ла Санте, изјави полициски извор, пренесува Гардијан.

На местото на настанот се пронајдени вреќи со чакал и кревет, додаде изворот.

Би можело да ве интересира

Данска ќе испраќа затвореници во Косово

Горан Наумовски

Јонузи: Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение

Орце Костов

(ВИДЕО) Франција изгуби контрола на делови од Нова Каледонија, истрели и експлозии одекнуваат низ островот

ВИДЕО: Напад на синагога во Франција, полицијата го уби напаѓачот

ЈОРСМ: Дадена наредба за обдукција на починатиот притвореник од Затвор Куманово

(ВИДЕО) Франција прогласи вонредна состојба во Нова Каледонија

Горан Наумовски