Се ожени газдата на Фејсбук

Од:

Основачот на друштвената мрежа Фејсбук, Марк Цукерберг се ожени вчера со својата долгогодишна девојка Присила Чен.

Парот се венчаше во дворот на куќата на Цукерберг во Паоло Алто, а на церемонијата присуствуваа помалку од 100 гости.

Интересно е тоа што Марк го сменил својот статус на Фејсбук во „Married“. По девет години забавување тој застана на лудиот камен со 27 годишната Чен, која ја запозна на Харвард.

Би можело да ве интересира

Адвокати во САД го повикаа Фејсбук да се откаже од детскиот Инстаграм

Ана Ололовска

Почина пејачот и манекен Ник Кејмен, славен во 80-тите

Жарко Настоски

Ева Мендез за „потплеснувањето“ деца како воспитна мерка

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џејн Фонда проговори за својот „најпотресителен“ бакнеж во животот

Ана Ололовска

Хали Бери произведува домашна козметика со ќерка сѝ

Ана Ололовска

Луѓе што го напуштиле Фејсбук, говорат за позитивните последици

Ана Ололовска

Leave a Comment

eight + thirteen =