„Џокер“ освои оскар, но и биста

Од:

Берис професионално изработува модели, бисти и маски од 2013 година, а бистата на Џокер е едно од неговите најдобри дела.

Бистата на познатиот антихерој ја правел еден и пол месец, но Берис вели дека вреди секоја секунда. Тој исто така рекол дека оваа биста е непроценлива.

Во изработката на ова уникатно дело му се придружиле професионални фризери и стилисти, со цел сите детали да бидат беспрекорни. Целта била да му се оддаде почит на актерот Хоакин Феникс и неговата улога на Џокер за која освои „Оскар“.

Во коментарите љубителите на филмот напишаа дека бистата изгледа толку реално што влева страв. Некои дури и не сфатиле дека станува збор за куп силикони, туку сметале дека е вистински човек.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Брус Вилис повторно во улогата на Џон Меклејн, но во реклама

Ана Ололовска

ВИДЕО: Полициска акција во студиото „Парамаунт“ во Холивуд, полицијата трага по вооружен напаѓач

Ана Ололовска

Хоакин Феникс ќе го игра Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Ана Ололовска

Џорџ Клуни како режисер на филм според книгата „Калико Џо“ на Џон Гришам

Ана Ололовска

Тужба за продуцентите на „Борат 2“

Ана Ололовска

Најавено продолжение на „Кралот лав“

Ана Ололовска