Познато е кој ќе биде водител на програмата на 96. доделување на Оскарите

Од:

На 10 март 2024 година ќе се одржи 96-тото доделување на Оскарите, традиционално во театарот Долби во Холивуд.

И овој пат програмата ќе ја води Џими Кимел, по четврти пат. Неговата сопруга, Моли МекНирни, ќе биде извршен продуцент на телевизиската емисија.

„Отсекогаш сонував да бидам домаќин на Оскарите точно четири пати“, се пошегува Кимел, а извршниот директор на Академијата Бил Крамер и претседателката на Академијата Џенет Јанг изјавија дека се „воодушевени што Џими ќе се врати како водител, а Моли како извршен продуцент“.

Да потсетиме, долго време се шпекулираше дека датумот на доделувањето на Оскарите ќе биде одложен поради штрајкот во Холивуд, но сега се знае дека доделувањето на познатите награди сепак ќе се одвива според планираниот термин.

Би можело да ве интересира

Кремљ го нападна Холивуд за филмот за Навални кој доби Оскар

(ВИДЕО) „Се во исто време“ однесе седум Оскари, неверојатно враќање на Брендан Фрејзер

Катерина Ѓуровски

Лејди Гага одби да настапи на Оскарите – има проблем и нема решение

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Шамарот кој одекна низ светот: Вил Смит моли за прошка

По одлуката на Академијата – се огласи Вил Смит

Ана Ололовска

Вил Смит ја напушти филмската Академија