oskari

Магазин

ВИДЕО: Ентони Хопкинс и Франсис Мекдорманд – добитници на Оскар за најдобри актери

А1он
Франсис Мекдорманд го освои својот трет Оскар на синоќешната церемонија во Лос Анџелес на доделување Оскари, за улогата во филмот „Земја на номадите“ (Nomadland), со
Магазин

Ноќ на Оскарите – пандемиско издание на гламурозната манифестација

А1он
Американската филмска академија вечерва по 93. пат ќе ги додели Оскарите. Манифестацијата ќе биде поинаква од сите досегашни. Доделувањето на холивудските награди беше одложено за
Магазин

Свеченоста на Оскарите ќе се случи во „Долби театарот“ и на „Јунион стејшн“

А1он
Свеченоста со доделувањето на Оскарите ќе се случи со физичко присуство, без видеоврски преку „Зум“ и други видеоплатформи. Имено, настанот ќе се пренесува истовремено од
Магазин

Глен Клоуз за иста улога номинирана и за Оскар и за Златна малина

А1он
Амeриканската глумица Глен Клоуз која е во своето осмо десетлетие од животот, вчера ја доби и деветтата номинација за Оскар. Станува збор за нејзината улога
Магазин

Кристи Али: Новите правила за Оскарите се анти-уметнички и диктаторски

А1он
Американската глумица ги критикуваше новите правила за Оскарите, оценувајќи ги како „крајно левичарски“. „Ова е срамота за уметниците насекаде… Можете ли да замислите да му
Магазин

Доделувањето на Оскарите следната година е поместено за 25 април

А1он
Свеченоста за 93-то доделување на Оскарите следната година е преместена од февруари на крајот на април, а тоа е направено поради епидемијата на коронавирусот, објави