ВИДЕО: Depeche Mode рекламираат Golf 7

Од:

Во последните триесет години Depeche Mode се едни од најпрепознатливите и највлијателни состави во музичката индустрија.

Веројатно и затоа Волксваген одлучиле дека еден таков бенд е идеален за промовирање на седмата генерација Голф во Европа

Телевизиската реклама е насловена „People Are People“ по познатата песна од четвртиот албум на Depeche Mode, „Some Great Reward” од 1984-та година.

Би можело да ве интересира

CAMMEO TAXI го вози цело Скопје за 3 дена гратис – Интервју со М-Р Стефан Николиќ, Извршен директор на Cammeo Група Македонија

Ана Ололовска

LeanSEM: Македонска маркетинг приказна, успешна во светски рамки

Ана Ололовска

Мини и Макси на Државна лотарија додели уште еден BMW X1

Ана Ололовска

Милион денари од Златна Рипка во Прилеп

Ана Ололовска

Со 30 денари до 200 000 денари – одличен викенд во Спорт Лајф!

Ана Ололовска

Денес 20-ти јануари е вашиот најсреќен ден – Ден со најголеми попусти во сите Нептун продавници!

Ана Ололовска

Leave a Comment

fifteen − 11 =