auto

Свет

Инвестициските можности на Македонија на светски конгрес за автомобилска индустрија

А1он
Инвестициските можности што ги нуди Македонија во автомобилската индустрија се претставени на светскиот конгрес за најновите случувања и перспективи во тој сектор, што се одржува
Свет

Audi RS7 со 560 КС

А1он
Audi во Детроит ја претстави долго очекуваната RS верзија на купето со четири врати A7. Kај основниот модел брзината и натаму ќе биде ограничена на