reklami

Економија

Доделен и четвртиот автомобил од големата наградна игра на Mozzart

А1он
Заврши последната, четврта етапа од големата наградна игра на Mozzart обложувалници, а на уплатното место Тафталиџе 2, вчера ја доделија наградата – автомобилот Jeep Compass.
Македонија

ЗНМ: Рекламите на партиите во медиумите се ризичен чекор

А1он
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска преку соопштение порача дека рекламите на партиите во медиумите се ризичен чекор, реагирајќи на, како што наведува, рекламирањето
Македонија

3,8 милиони денари за „информативно гласило“

А1он
Град Скопје распиша јавен оглас за печатење на информативно гласило. Проценката за изработка е 3,809,523 милиони денари или 62.000 евра. „Предмет на договорот за јавна
Видео Спорт

ВИДЕО: Најдобрите реклами за Светските првенства во фудбал

А1он
Спортските компании „Најк“ и „Адидас“, отсекогаш ги снимале најинтересните спортски реклами, за кои годишно трошат милиони, а во кои редовно се појавуваат најдобрите светски фудбалери.
Магазин

ВИДЕО: Depeche Mode рекламираат Golf 7

А1он
Во последните триесет години Depeche Mode се едни од најпрепознатливите и највлијателни состави во музичката индустрија. Веројатно и затоа Волксваген одлучиле дека еден таков бенд е