Бившата принцеза на Катар е пронајдена мртва во Марбеља

Од:

Поранешната принцеза на Катар Касија Галанио е пронајдена мртва во Марбеља, Шпанија.

dobivaj vesti na viber

45-годишната Американка со полско потекло стана принцеза кога се омажи за Абделазиз бин Калифа Ал Тани (73), мултимилијардер и вујко на емирот на Катар, во 2004 година.

Но, три години подоцна, прво доаѓа разводот, а потоа и жестоката војна за нејзините три ќерки.

Нејзиното тело беше пронајдено во неделата во Марбеља, Шпанија. Полицијата ја пронашла поранешната принцеза во нејзиниот кревет.Се наведува дека на нејзиното тело немало траги на насилство. Врз основа на првите знаци, вработените сугерираат дека се работи за предозирање со дрога.

Но, близок пријател на Галанио тврди дека таа никогаш не користела дрога. Сега претстои обдукција, која ќе даде појасни одговори. Вистина, каква што не постоеше, барем на суд, во последните 15 години. Таму Ал Тани постојано ја обвинуваше дека е ментално болна и алкохоличарка. Поранешната принцеза тоа го негираше, но го обвини мултимилијардерот дека ги запоставил своите ќерки близначки (17 години) и дека една година не платил ниту цент.

Но, пред три недели, поранешната принцеза го упати најголемото обвинение на суд: Тврдеше дека Ал Тани тврди сексуално ја нападнал својата постара ќерка, која живее со него, но тој го негираше тоа.

Нејзината последна објава на Инстаграм беше пред пет недели и е линк до интервју на Јутјуб.

Би можело да ве интересира

Талибанците заработија милиони од Светското првенство во Катар

Ана Ололовска

ВИДЕО: Паника во Катар, голем пожар во навивачкото село

Ана Ололовска

Супер-комјутерот прогнозира супер-финале и победа на Аргентина

ФБИ ќе го следи Мундијалот во Катар

„Катар Енерџи“: Катар зимава нема да пренасочува течен плин наменет за Азија кон Европа

А1он

Холандската принцеза исфрлена од студентски дом: Се појавија закани за нејзината безбедност

А1он