Времениот пасош на Камчев му истекува во ноември

Од:

Времениот пасош на осомничениот Орце Камчев во предметот „Империја“ му истекува во ноември. Ова беше соопштено на новинарско прашање на денешниот брифинг со новинарите во Основниот кривичен суд.

Бизнисменот Орце Камчев осомничен во „Империја“ побара времен пасош поради неодложни службени патувања кои ги има како член на управен одбор и задолжителна едукација, за што достави и докази.

Тој побара пасош со во траење од 8 месеци за што и СЈО даде позитивно мислење а судот му одобрил за шест месеци.

Неизвесно е што ќе се случува по отворањето на истрагата за „Рекет“ и дали до судот има доставено нови барања од адвокатите на осомничените во „Империја“ за укинување на мерките кои ги побара СЈО.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Камчев понудил над 3 милиони евра за да му го вратат пасошот поради бизнис обврски

Предраг Петровиќ

Обвинителката од згаснатото СЈО Лиле Стефанова денеска ќе сведочи за „Рекет“

Мери Јордановска

Судот бара доказ од вештакот, дали Боки 13 должи на „Систина“

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Камчев: Филипче ми e пријател и немаше никакви бизнис зделки со Боки 13

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Камчев: Нема да дозволам моето лице да го гаѓаат накази како Бојан Јовановски и Катица Јанева

Мери Јордановска

Одбиено барањето за укинување на мерката на претпазливост на Јордан Камчев

Ана Ололовска