Времениот пасош на Камчев му истекува во ноември

Од:

Времениот пасош на осомничениот Орце Камчев во предметот „Империја“ му истекува во ноември. Ова беше соопштено на новинарско прашање на денешниот брифинг со новинарите во Основниот кривичен суд.

Бизнисменот Орце Камчев осомничен во „Империја“ побара времен пасош поради неодложни службени патувања кои ги има како член на управен одбор и задолжителна едукација, за што достави и докази.

Тој побара пасош со во траење од 8 месеци за што и СЈО даде позитивно мислење а судот му одобрил за шест месеци.

Неизвесно е што ќе се случува по отворањето на истрагата за „Рекет“ и дали до судот има доставено нови барања од адвокатите на осомничените во „Империја“ за укинување на мерките кои ги побара СЈО.

Би можело да ве интересира

Јовановски и Камчев се скарале пред Кривичниот суд

Кристијан Ландов

Адвокатката на Јанева задоволна од сведочењето на Камчев во „Рекет“

Кристијан Ландов

Адвокатот на Јанева: Ќе видите дека е нудење поткуп прво од сопругата на Камчев, а изгледа и од него

Кристијан Ландов

Јанева за разговорот Милевски-Јовановски: Се потврди дека никој не разговарал за рекет кога Камчев бил во притвор

Кристијан Ландов

Милески до Јовановски: Ако му помогнеш на Орце да излезе буквално ме имаш мене, ова му се најтешките моменти

Кристијан Ландов

Судски совет не поведе постапка против Добрила Кацарска